Kitzsteinhorn, Kaprun 18. - 27. 4. 2022

Projekt Kaprun pořádá snowboardová sekce APUL - organizace poskytující instruktorské vzdělání a licence. Celou sezónu pracujeme jako instruktoři, nebo instruktory školíme, a chceme ji společně rozjet i zakončit na ledovci Kitzsteinhorn.

Projekt Kaprun je kombinace freestyle kempu pro veřejnost a pokročilých kurzů pro instruktory snowboardingu, kterou pořádáme ve spolupráci s Horsefeathers. Protože podporujeme nastupující generaci, bereme na freestyle camp zdarma děti, které se účastnily Horsefeathers Kids video challenge.

Projekt Kaprun se koná vždy na začátku a na konci snowboardové sezóny. Na podzim ve své kratší verzi a na jaře ve verzi plnohodnotné, která obsahuje mimo jiné náš oblíbený instruktorský kurz APUL Snowboarding B.

Vše dohromady vytváří jedinečný snowboardový happening, který pěkně vystihují videa vpravo. Pojeď příště s námi!

  Přihlásit se

Freestyle camp Kaprun

18. - 24. 4. 2022

Coachové Martin Kaňůrek, Jan Lohynský a Zoltán Strcuľa v akci ve Snowpark Kitzsteinhorn. Jarní ježdění s dobrou partou je ideální příležitost pro progress. Čeká Tě 6 dní na snowboardu, workshopy, videocoaching a dalších aktivity, kterých jarní Kaprun nenabízí málo - skatepark, hřiště na fotbal, slackline atd. Máme v záloze i zkušené instruktory a horské průvodce pro ty, kteří nechtějí jezdit pouze ve snowparku, nebo se snowboardem teprve začínají. Účastí na freestyle campu si zároveň splníš prolongaci své instruktorské licence, pokud nějakou máš.

Jezdíš na snowboardu, není Ti víc jak 13 let a dáváš nějaké triky? Pošli nám minutový edit a třeba vybereme právě tebe! V rámci podpory české dětské snowboardové scény vyhlašujeme společně s HORSEFEATHERS soutěž o nejlepší dětský edit. S porotou vybereme 3 šťastlivce, které s sebou přibalíme na Kaprun. Pozor, obtížnost triků nerozhoduje, hodnotíme hlavně kreativitu! Výhercům zajistíme dopravu na camp, ubytování, skipas a coaching.

Prezence a ubytování probíhá v nájezdový den 18. dubna v 17 – 19 h, zahájení campu ve 20 h.

Budeme koordinovat společnou dopravu auty, nicméně do Zell am See se dá také celkem pohodlně dopravit vlakem a zbylých pár km do Kaprunu autobusem (MHD). Při včasné nákupu jízdenky se její cena pohybuje okolo 500 Kč.

Cena: 9900 Kč

Přihlásit se (Je třeba si pro přihlášení vytvořit uživatelský profil.)

Kurz APUL Snowboarding D

22. - 27. 4. 2022

Základní kurz instruktora snowboardingu. Tady můžeš začít svou kariéru na horách. Děláme z obyčejných lidí snowboarďáky a ze snowboarďáků instruktory.

http://www.apul.cz/vzdelani/snowboarding/apul-snowboarding-d/

Přihlásit se

Kurz APUL Snowboarding C

21. - 27. 4. 2022

Poprvé v Rakousku! Kurz za C má jeden hlavní cíl - naučit instruktory pořádně jezdit na sjedovce. Tohle bude hodně zábavný kurz, podíváme se taky na základy freestylu vylepšení instruktorských dovedností.

http://www.apul.cz/vzdelani/snowboarding/apul-snowboarding-c/

Přihlásit se

Kurz APUL Snowboarding B

18. - 27. 4. 2022

Tradiční našláplý kurz B plný pokročilého snowboardingu letos konečně bude! Připrav se na rychlé oblouky na sjezdovce, základní techniky a orientaci ve volném terénu, pokročilou snowboardovou metodiku nebo vedení bezpečné výuky ve snowparku. S kurzem B se otevírá svět snowboardingu v plné míře a absolventi díky němu dosahují na ISIA známku, která je vstupenkou pro kvalitní práci v resortech po celém světě. Tak to letos nepropásni!

Absolvent kurzu B je způsobilý vést velmi pokročilou výuku, pracovat jako šéfinstruktor, pracovat na dobře placené pozici v zahraničí, získat Živnostenské oprávnění nebo si otevřít vlastní snowboardovou školu.

http://www.apul.cz/vzdelani/snowboarding/apul-snowboarding-b/

Přihlásit se

Kurz APUL Snowboarding A Freestyle

18. - 23. 4. 2022

Nejvyšší freestylový vzdělávací kurz v ČR. Kurz je zaměřen na pokročilý freestyle ve snowparku a trénink svěřenců ve snowboardových klubech.

http://www.apul.cz/vzdelani/snowboarding/apul-freestyle-a/

Přihlásit se

Kurz APUL Snowboarding A Riding

20. - 27. 4. 2022

Nejvyšší snowboardový vzdělávací kurz v ČR. Jezdecká část kurzu je zaměřena na expertní a závodní techniky používané ve snowboardingu na sjezdových tratích i mimo ně. Výuková část je zaměřena na vedení instruktorských tréninků a pokročilou analýzu. Jasná volba pro ty, kteří se chtějí stát snowboardovými lektory, třeba právě u APULu.

http://www.apul.cz/vzdelani/snowboarding/apul-riding-a/

Přihlásit se

Ubytování – Adler Resort

Adler Resort nám poskytuje skvělé podmínky pro potřeby našich akcí a kurzů a je přímo v centru Kaprunu jen 100 m od zastávky skibusu. Všechny apartmány jsou vybaveny kuchyní.

Cena 25 EUR/noc + pobytová taxa 1,5 EUR/noc
Objednání předem, platba na místě v hotovosti v EUR

Co si vzít s sebou?

 • Odpovídající a kvalitní snowboard, vázání a boty.
 • Doporučujeme chrániče – helma, chránič páteře atd.
 • Nepromokavé a teplé oblečení. Na sněhu budeme za každého počasí aspoň 5 hodin denně.
 • Snowboardové a sluneční brýle, rukavice, opalovací krém. 
 • Lavinovou výbavu, pokud ji máš.
 • Peníze na skipas, ubytování a stravování.
 • Něco pro zaznamenání poznámek a informací z workshopů.

Fitness, bezpečnost, nehody

Všechny akce na horách jsou velmi intenzivním zážitkem a probíhají v horském prostředí za každého počasí. Jsou tedy fyzicky i psychicky náročné a proto doporučujeme, věnovat několik týdnů před akcí pozornost dostatečné fyzické přípravě.

Všichni účastníci jsou při pohybu po sjezdových tratích i mimo ně povinni dbát pokynů vedoucího kurzu a dodržovat tzv. „FIS desatero pravidel chování na sjezdových tratích“. Pokud bude jakýkoliv účastník svým chováním porušovat pravidla chování na sjezdovce či ve volném terénu a ohrožovat ostatní účastníky kurzu či jiné lyžaře, bude vyloučen z programu kurzu.

Jelikož je snowboarding rizikový sport, doporučujeme sjednání odpovídající úrazové pojistky pro případ nehody či zranění. Účast je dobrovolná a na vlastní nebezpečí. APUL nenese následky za možná vzniklá zranění.

Tipy pro efektivní trénink

Jak na sobě dále pracovat a rozvíjet své dovednosti.

 • Silné svalstvo udrží kostru pohromadě. Udržuj své tělo v kondici a předejdeš zraněním.
 • Věnuj alespoň pár minut denně strečinku a také předejdeš zraněním.
 • Věnuj se dalším sportům. Zvýší to Tvé výsledky ve snowboardingu.
 • Jezdi se zkušenějšími jezdci a instruktory a poslouchej je, mohou Ti výrazně pomoci.
 • Nepřeceňuj své schopnosti.

COVID-19

Budeme respektovat platná proticovidová opatření v ČR i v Rakousku.

V Rakousku funguje pětistupňový systém. Aktuální informace o opatřeních v Rakousku.

Co se týče cestování do Rakouska a zpět, aktuality najdete vždy na stránkách VELVYSLANECTVÍ ČR VE VÍDNI.

Od 5. března budou zrušena všechna opatření s výjimkou povinnosti nošení respirátorů typu FFP2 ve veřejné dopravě a v obchodech/zařízeních denní potřeby (např. supermarket, pošta, banka, lékárna...).