Kaprun 13. - 23. 11. 2020

Projekt Kaprun pořádá snowboardová sekce APUL - organizace poskytující instruktorské vzdělání a licence. Celou sezónu pracujeme jako instruktoři, nebo instruktory školíme, a chceme ji společně rozjet i zakončit na ledovci Kitzsteinhorn.

Projekt Kaprun je kombinace freestyle kempu pro veřejnost a pokročilých kurzů pro instruktory snowboardingu, kterou pořádáme ve spolupráci s Horsefeathers. Protože podporujeme nastupující generaci, bereme na jarní kemp zdarma děti, které se účastnily Horsefeathers Kids Snowboard Tour.

Projekt Kaprun se koná vždy na začátku a na konci snowboardové sezóny. Na podzim ve své kratší verzi a na jaře ve verzi plnohodnotné, která obsahuje mimo jiné náš oblíbený instruktorský kurz APUL Snowboarding B.

Vše dohromady vytváří jedinečný snowboardový happening, který pěkně vystihují videa vpravo. Neváhej zakusit atmosféru našeho projektu a pojď do toho s námi!

Česká snowboardová škola
Snowboarding APUL

  Přihlásit se

Asociace profesionálních učitelů lyžování a lyžařských škol, z.s.
Špindlerův Mlýn 150, 543 51, Česká Republika.

 

Freestyle camp Kaprun

 13. – 17. 11. 2020

Coachové Martin Kaňůrek a Jan Lohynský v akci ve Snowpark Kitzsteinhorn, jejich úkolem je naučit Tě pořádně snowboardovat.

Na začátku sezóny si snowpark na ledovci pod vrcholem Kitzsteinhornu vždycky nejdřív opatrně oťukáváme, takže se nemusí bát ani snowboarďáci a snowboarďačky, kteří ve snowparku teprve začínají. Na program na kopci bude navazovat večerní program s tematickými přednáškami, besedami a video coachingem. Ubytování se nachází v centru Zell am See hned u zastávky skibusu. Apartmány disponují vlastní kuchyní a koupelnou. Bude dohodnuta výrazná sleva na skipassy.

Prezence a ubytování probíhá v nájezdový den 13. 11. v 17 – 19 h, zahájení campu ve 20 h.

Budeme koordinovat společnou dopravu auty, nicméně do Kaprunu se dá také celkem pohodlně dopravit vlakem.

Přihlásit se. (Bude třeba vytvořit si uživatelský profil.)

Prolongace instruktorských licencí

14. - 16. 11. 2020

Zajímavá možnost splnit si prolongaci už na podzim. Setkáš se s našimi nejlepšími lektory, seznámíš se s nejnovějšími informacemi z výuky snowboardingu a uvidíš novou koncepci vzdělávání APUL.

Přihlásit se.

Kurz APUL Snowboarding C

17. - 23. 11. 2020

Poprvé v Rakousku! Kurz za C má jeden hlavní cíl - naučit instruktory pořádně jezdit na sjedovce. Tohle bude hodně zábavný kurz, podíváme se taky na základy freestylu vylepšení instruktorských dovedností.

https://www.apul.cz/vzdelani/snowboarding/apul-snowboarding-c/

Přihlásit se.

Kurz APUL Snowboarding B

14. - 23. 11. 2020

Pokročilá snowboardová metodika, ježdění, freestyle a freeride. Absolvent je způsobilý vést velmi pokročilou výuku, pracovat jako šéfinstruktor, pracovat v zahraničí, získat živnostenský list a otevřít si vlastní snowboardovou školu.

http://www.apul.cz/vzdelani/snowboarding/apul-snowboarding-b/

Přihlásit se.

Kurz APUL Snowboarding A Riding

16. - 23. 11. 2020

Nejvyšší snowboardový vzdělávací kurz v ČR.
Expertní ježdění na sjezdovce a ve volném terénu, vedení instruktorských tréninků.

Kurz pro ty, kteří se chtějí stát snowboardovými lektory, třeba právě u APULu.

http://www.apul.cz/vzdelani/snowboarding/apul-riding-a/

Přihlásit se.

Ubytování

Ubytování v apartmánech Post Residence v Zell am see. Krásný a prostorný dům v nádherném městečku u jezera. K dispozici jsou moderní a velké apartmány vhodné pro večerní přednášky. Cena 23,5 EUR/noc/osoba - není zahrnut úklid apartmánu (10-20e/osoba).

Co si vzít s sebou? 

 • Odpovídající a kvalitní snowboard, vázání a boty.
 • Doporučujeme chrániče – helma, chránič páteře atd.
 • Nepromokavé a teplé oblečení. Na sněhu budeme za každého počasí aspoň 5 hodin denně.
 • Snowboardové a sluneční brýle, rukavice, opalovací krém. 
 • Lavinovou výbavu, pokud ji máš.
 • Peníze na skipas, ubytování a stravování.
 • Něco pro zaznamenání poznámek a informací z workshopů.

Fitness, bezpečnost, nehody  

Všechny akce na horách jsou velmi intenzivním zážitkem a probíhají v horském prostředí za každého počasí. Jsou tedy fyzicky i psychicky náročné a proto doporučujeme, věnovat několik týdnů před akcí pozornost dostatečné fyzické přípravě.

Všichni účastníci jsou při pohybu po sjezdových tratích i mimo ně povinni dbát pokynů vedoucího kurzu a dodržovat tzv. „FIS desatero pravidel chování na sjezdových tratích“. Pokud bude jakýkoliv účastník svým chováním porušovat pravidla chování na sjezdovce či ve volném terénu a ohrožovat ostatní účastníky kurzu či jiné lyžaře, bude vyloučen z programu kurzu.

Jelikož je snowboarding rizikový sport, doporučujeme sjednání odpovídající úrazové pojistky pro případ nehody či zranění. Účast je dobrovolná a na vlastní nebezpečí. APUL nenese následky za možná vzniklá zranění. 

Tipy pro efektivní trénink

Jak na sobě dále pracovat a rozvíjet své dovednosti.

 • Silné svalstvo udrží kostru pohromadě. Udržujte své tělo v kondici a předejdete zraněním.
 • Věnujte alespoň pár minut denně strečinku a také předejdete zraněním.
 • Věnujte se dalším sportům. Zvýší to Vaše výsledky ve snowboardingu.
 • Jezděte a poslouchejte zkušenější jezdce a instruktory, mohou Vám výrazně pomoci.
 • Nepřeceňujte své schopnosti