Martin Poppr

Career Highlights

  • šéfinstruktor BSS snowboard school
  • 3. místo Snowboard Zezula tour 2019 Vítkovice, open category
  • člen snowboardové metodické komise a výkonného výboru APUL

Jaká je Tvá nejvyšší licence?

Kde všude jsi během své kariéry působil?

  • Krkonoše
  • snowparky v ČR i v Alpách

Počet odučených sezón: 11

Lektorem APUL od: 2016

Životopis

Pocházím z Havlíčkova Brodu a ještě pamatuju zimy na Vysočině, kdy bývala spousta sněhu. Věnoval jsem se spíš běžkám než lyžím, a nakonec zvítězil snowboard. V našem městě byla dobrá snowboardová parta a na nedalekém kopci Vysoká i snowpark s dvěma poctivými skoky.

Po letech ježdění na hory jsem se rozhodl trávit tam více času. Stal jsem se instruktorem a začal učit v legendární BSS snowboard school ve Špindlerově Mlýně. Tato škola si mě získala svým kolektivem i tím, že jsem měl poměrně dost času na vlastní ježdění. Nakonec jsem se stal šéfinstruktorem a školu pár sezón vedl.

Kromě práce v BSS jsem občas trénoval ve špindlerovské Sportovní akademii, což mě bavilo ještě víc. Proto jsem se od sezóny 16/17 začal věnovat trénování dětí naplno. Po pár sezónách ve sportovních klubech ve Špindlu jsem se přesunul do Vítkovic, kde vládne ten pravý snowboardový duch, a obnovil fungování klubu FREESTYLE AREA ACADEMY. S partičkou malých snowboarďáků si užíváme společné ježdění a hecování nových triků. Nejezdíme zdaleka jen ve Vítkovicích, máme to kousek do Špindlu a obrážíme i další snowparky v Krkonoších.

Jsem rád, že jsem se stal členem lektorského sboru APUL, protože zde můžu pracovat v kolektivu profíků, od kterých se sám mám hodně co učit. Podařilo se nám sestavit dobrý tým lektorů s bohatými, ale zároveň i rozmanitými zkušenostmi, takže se vhodně doplňujeme a společně se snažíme rozvíjet český snowboarding.

Zeptali jsme se Martina:

Co bys doporučoval někomu, kdo teprve uvažuje o práci instruktora na horách?

Ať se informuje jaká práce se kde nabízí a najde si dobrou školu, která ho nejen slušně zaplatí, ale umožní mu i další vzdělávání (ať už jsou to společné tréninky instruktorů či dotované kurzy APUL).

Co je podle Tebe při výuce začátečníků, kteří jsou poprvé na snowboardu, klíčové?

Aby se nikomu nic moc nestalo.

Co děláš v létě?

Užívám si léta.

Dá se práce na horách dělat celý život?

Jasně, pár takových instruktorů znám.

Snažíš se udržet si fyzičku před zimou nějakým cvičením nebo posilováním?

Před zimou i během zimy – třeba splitboarding je super na fyzičku a je to v podstatě i kompenzační cvičení.

Souhlasíš s tvrzením: "Kdo nepadá, jezdí pod svoje možnosti"?

Souhlasím.

Články lektora

Další články
RECENZE SALOMON HUCK KNIFE
09.11.2021

MINULOU SEZÓNU JSME TOHO URČITĚ NENAJEZDILI TOLIK, KOLIK BYCHOM SI BÝVALI PŘÁLI. PŘESTO JSME NEMOHLI NEVYRAZIT ASPOŇ OTESTOVAT SVOU NOVOU VÝBAVU - SNOWBOARDY A SNOWBOARDOVÉ VÁZÁNÍ SALOMON. SICE JSM... více

NOVÝ MERCH APUL
01.12.2020

PRO HRDÉ APULÁKY MÁME PŘIPRAVENOU SLUŠIVOU NOVINKU. BĚHEM LÉTA JSME S NAŠÍM OBLÍBENÝM GRAFIKEM ZAPRACOVALI NA NOVÉ PODOBĚ APUL MERCHE A S LEKTORKOU PÁJOU TURKOVOU SE HO NÁSLEDNĚ VYDALI NAFOTIT. ... více

VÝSLEDKY VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ SNB LS
16.06.2019

VÝSLEDKY VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ DO SNOWBOARDOVÉHO LEKTORSKÉHO SBORU PRO SEZONY 2019/20 A 2020/21 Nejdříve bychom chtěli poděkovat všem, kteří mají zájem pokračovat v lektorské činnosti, nebo s ní zač... více