Martin Poppr

Career Highlights

  • šéfinstruktor BSS snowboard school
  • 3. místo Snowboard Zezula tour 2019 Vítkovice, open category
  • člen snowboardové metodické komise a výkonného výboru APUL

Jaká je Tvá nejvyšší licence?

Kde všude jsi během své kariéry působil?

  • Špindlerův Mlýn
  • snowparky v ČR i v Alpách

Počet odučených sezón: 11

Lektorem APUL od: 2016

Životopis

Pocházím z Havlíčkova Brodu a ještě pamatuju zimy na Vysočině, kdy bývala spousta sněhu. Věnoval jsem se spíš běžkám než lyžím, a nakonec zvítězil snowboard. V našem městě byla dobrá snowboardová parta a na nedalekém kopci Vysoká i snowpark s dvěma poctivými skoky.

Po letech ježdění na hory jsem se rozhodl trávit tam více času. Stal jsem se instruktorem a začal učit v legendární BSS snowboard school ve Špindlerově Mlýně. Tato škola si mě získala svým kolektivem i tím, že jsem měl poměrně dost času na vlastní ježdění. Nakonec jsem se stal šéfinstruktorem a školu pár sezón vedl.

Kromě práce v BSS jsem občas trénoval ve špindlerovské Sportovní akademii, což mě bavilo ještě víc. Proto jsem se od sezóny 16/17 začal věnovat trénování dětí naplno. Po několika sezónách ve sportovním klubu Špindl sportuje jsem zakotvil v klubu SK Loquitas, kde vládne ten pravý snowboardový spirit a všichni to dělají z lásky ke sportu. S partičkou malých snowboarďáků si užíváme společné ježdění a hecování nových triků. Nejezdíme zdaleka jen ve Špindlu, máme to kousek do snowparku na Moravské boudě, do Vítkovic, ale i do Pece.

Jsem rád, že jsem se stal členem lektorského sboru APUL, protože zde můžu pracovat v kolektivu profesionálů, od kterých se sám mám co učit. Podařilo se nám sestavit dobrý tým lektorů s bohatými, ale zároveň i rozdílnými zkušenostmi, takže se vhodně doplňujeme a společně se snažíme rozvíjet český snowboarding.

Zeptali jsme se Martina:

Umíš snowboardovat s čistou hlavou nebo se neustále kontroluješ a opravuješ?

Jsem celkem perfekcionista, ale sranda musí bejt!

Co bys doporučoval někomu, kdo teprve uvažuje o práci instruktora na horách?

Ať se informuje jaká práce se kde nabízí a najde si dobrou školu, která ho nejen slušně zaplatí, ale umožní mu i profesní růst.

Co je podle Tebe při výuce začátečníků, kteří jsou poprvé na snowboardu, klíčové?

Aby se nikomu nic moc nestalo.

Co děláš v létě?

Užívám si léta.

Dá se práce na horách dělat celý život?

Pár takových instruktorů znám.

Snažíš se udržet si fyzičku před zimou nějakým cvičením nebo posilováním?

Před zimou i během zimy – například běžkováním.

Souhlasíš s tvrzením: "Kdo nepadá, jezdí pod svoje možnosti"?

Souhlasím.

Články lektora

Další články
NOVÝ MERCH APUL
01.12.2020

PRO HRDÉ APULÁKY MÁME PŘIPRAVENOU SLUŠIVOU NOVINKU. BĚHEM LÉTA JSME S NAŠÍM OBLÍBENÝM GRAFIKEM ZAPRACOVALI NA NOVÉ PODOBĚ APUL MERCHE A S LEKTORKOU PÁJOU TURKOVOU SE HO NÁSLEDNĚ VYDALI NAFOTIT. ... více

VÝSLEDKY VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ SNB LS
16.06.2019

VÝSLEDKY VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ DO SNOWBOARDOVÉHO LEKTORSKÉHO SBORU PRO SEZONY 2019/20 A 2020/21 Nejdříve bychom chtěli poděkovat všem, kteří mají zájem pokračovat v lektorské činnosti, nebo s ní zač... více