Jana Hermanová

Career Highlights

  • lektorka snowboardingu
  • 4. místo MČR 2015 - slalom
  • 4.místo Kentoy Serie 2003 -  snowboardcross

Jaká je Tvá nejvyšší licence?

Kde všude jsi během své kariéry působil?

  • Zadov
  • Horní Maršov
  • Špindlerův Mlýn

Počet odučených sezón: 18

Lektorem APUL od: 2015

Životopis

Narodila jsem se v Praze, ale díky mým úžasným rodičům mám kladný vztah, jak k horám tak ke sportu, už od malička. Na lyžích jsem začínala ve 4 letech na kopečku mezi paneláky za Ruzyňským letištěm, na prkně jsem se sama snažila „naučit“ od svých 14 let na stejném místě se zapujčeným Vasa boardem a klasickými lyžáky. V 15ti jsme se rodiči přestěhovali na Šumavu a já v samotrénování na snb pokračovala. Byla to legrace … ze sjezdovek nás vyhazovali, školy neexistovaly, nikdo z nás nevěděl jak na tom stát. :-)

Ve svých 17 letech měla možnost strávit celou zimu na horách a to poprvé jako intruktorka v lyžařské školičce na Zadově. Přestože jsem byla stále „lyžařka“ vždy mne to více táhlo k zakázanému snowboardu. Díky zadovské partičce jsem se dostala na jeden z prvních kurzů a po jeho absolvování, jsem z této potencionální „práce“ byla tak nadšena, že jsem ve 20 letech odstartovala svoji kariéru SNB instruktorky.

Za pár let jsem se dostala do Špindlu do malé školičky RIDE, kde jsem působila nejen jako instruktorka, ale poprvé i jako trenérka malých závoďáčku jako byl Miki Pajer a Eva Samková. Zde se zrodil můj sen o vlastním snowboardovém klubu, který jsem nakonec založila v roce 2013 a do té doby jsem byla pro špindleráky „Růžovka“ - instruktorka z dojezdu. :-)

Nyní jsem tedy předsedkyně a hlavní trenérka špindlerovského snowboardového klubu LOQUITA´S, s tím, že se zaměřuji především na trénink začatečníků a dětí „mikroušků“ od 3 let.

Umíš snowboardovat s čistou hlavou nebo se neustále kontroluješ a opravuješ?

Snažím se opravovat tak často, abych si mohla jízdu častěji užít s čistou hlavou.

Co bys doporučovala někomu, kdo teprve uvažuje o práci instruktora na horách?

Ať při hledání instruktorského kurzu hledá kvalitu a ne nejlevnější cenu.

Co je podle Tebe při výuce začátečníků, kteří jsou poprvé na snowboardu, klíčové?

Aby se na něm cítili komfortně, v pohodě a výuku si užili. :-)

Co děláš v létě?

Věnuji se letní přípravě mých malých snowboardáčků, starám se o chod klubové kavárny a půjčovny her, organizuji a zajišťuji volnočasové aktivity na festivaly ve Špindlerově Mlýně.

Dá se práce na horách dělat celý život?

Když si ji prokládáte výlety do tepla, tak určitě. :-)

Snažíš se udržet si fyzičku před zimou nějakým cvičením nebo posilováním?

Posledních 9 let každý podzim pracuji na své fyzičce v zahraničí. Trhám jablka v Dánsku a letos jsem měla možnost pracovat především na hýžďových svalech při sběru salátu v listopadu. :-)

Souhlasíš s tvrzením: "Kdo nepadá, jezdí pod svoje možnosti"?

Rozhodně! Já osobně padám často, tzn. zdá se mi, že často překonávám své možnosti a tím se, ale přece posouvám dál, ne? :-)