Veronika Gebauerová

Držitel licence: APUL A1

PROČ JSI SE ROZHODLA ABSOLVOVAT KURZ U APUL?

“APUL je pro mě záruka kvalitního vzdělání a moderního přístupu v oblasti lyžování. Líbí se mi, že se vydává čím dál komplexnějším přístupem k výuce a lektoři jsou vždy otevřeni k diskuzi, což všechny posunuje dál. Navíc se vždy potkám se spoustou zajímavých lidí, kteří se v období kurzů v Söldenu tak nějak nakumulují.”

SPLNIL KURZ A1 TVÁ OČEKÁVÁNÍ?

“Určitě splnil. Měla jsem lektora Davida Pražáka a jeho přístup mi hodně sedl. Zase se všechny moje znalosti posunuly na další úrověň a odjíždím nabitá novými podněty k výuce i vlastnímu lyžování. A nejlepší bylo, že tam nebyl ten stres ze závěrečných zkoušek, takže byla atmosféra mnohem uvolněnější. Všem doporučuji!”

DO SOLDENU JSI PŘIJELA VLAKEM. JAKOU JSI MĚLA CESTU?

“Úplně super. Od nás z Moravy zrovna nikdo na kurzu přihlášený nebyl a tak mi něpřipadalo zrovna ekologické jet autem sama. Navíc jsem v minulosti jela vlakem i na kurz race coach a pamatovala si, že to bylo dost easy. A je to tak. Člověk veme přímý vlak z Ostravy až do Vídně, tam přestoupí a dojede až do Öetztalu (někdy tam je přestup i v Innsbrucku). A hned před nádraží pak příjíždí bus, který míří přes celé údolí až do Obergurglu. Stačí jen vystopit na některé zastávce v Söldenu a pak to dojít k ubytku. Takže pohoda.”