Jan Jurečka

Držitel licence: APUL C

Proč jsi se rozhodl absolvovat kurz u APUL?

"Na kurz APUL C jsem se přihlásil, protože jsem si chtěl rozšířit své znalosti v oblasti výuky lyžování. Vše, co jsem se na kurzu naučil, jsem následně mohl použít pro svou diplomovou práci na Masarykově Univerzitě, která je právě na výuku lyžování zaměřena. Tímto bych chtěl poděkovat všem lektorům APUL za cenné rady a osobní zkušenosti. Kurz byl jedním slovem „očiotevírající.“

Splnil kurz Tvá očekávání?

"Jestli kurz splnil mé očekávání? Vůbec ne! Úplně je roztrhal a roznesl po sjezdovce. Jsem bývalý závodní lyžař. Do dne, kdy jsem nastoupil na kurz, jsem znal jen jedno lyžování. Popsal bych to asi jako „lov mamuta“ v každém oblouku. Byl jsem naučený závodit. Když člověk na kopci nevypustí duši a po jízdě ji musí sbírat lopatkou, není to pořádná jízda. Efektivita, ladnost, elegance… to jsou pojmy, které si z kurzu odvážím a kterým se budu dále ve svém lyžování věnovat. Po tom, co jsem viděl lyžovat lektory APUL, jsem pochopil, co tyto pojmy znamenají. Díky Vám za to, že jste mi ukázali, že lyžování má mnoho podob a mnoho stylů."

Budeš ve vzdělání APUL dále pokračovat?

"Rozhodně! Na kurzech APUL jsem se stal naprosto závislý. Tihle lidí opravdu ví o čem mluví. Každý, kdo si myslí, že dosáhl svého lyžařského vrcholu, by měl kurzy APUL navštívit. Vsadím se, že s takovým přístupem, otevřeností k diskusi a přátelskou atmosférou se dnes jen tak někde nesetkáte."