Alena Dalecká

Držitelka licence: APUL C

Proč jsi se rozhodla absolvovat kurz u APUL?

"Jako vedoucí lyžařské školy ve Sport areálu Klíny v Krušných horách mám neustálou touhu zlepšovat služby, které našim klientům nabízíme, a tak usiluji o to, abychom zaměstnávali co nejvíce kvalitních instruktorů. Proto se v minulých letech naše škola stala členem APUL a posíláme nové i stávající instruktory na kurzy, které asociace pořádá. A co by to bylo za "šéfa", který neví, co se jeho instruktoři učí a co předávají dětem i dospělým na svahu? :) Navíc mě hrozně lákalo dozvědět se, jak se učí lyžování ve světě, protože lektoři, kteří pracují u APUL, sbírají zkušenosti od světových expertů v oboru a většinu roku tráví v lyžařských školách po celém světě."

Splnil kurz Tvá očekávání? 

"APUL jsem vždy vnímala jako záruku kvality a po absolvování kurzu D a C jsem o tom 100% přesvědčena. Absolvovala jsem lyžařské kurzy u jiných institucí, ale až po kurzu s lektory APUL se konečně cítím jako opravdový instruktor, který ví, jak naučit jednoduše a efektivně základy lyžování. Dříve jsem ten pocit neměla a netroufla bych si stoupnout před klienta jako sebevědomý instruktor, který ví, co dělá. Naštěstí (pro klienty) jsem posledních několik zimních sezón proseděla v kanceláři a pak odpočívala na mateřské dovolené. :)"

Budeš ve vzdělání APUL dále pokračovat? 

"Určitě ano, vzdělání APUL je hodně dlouhá cesta a proč nezkusit dostat se co nejdál to půjde. Přeji všem mnoho štěstí na cestě APUL, kde se nedělá nic napůl. :)"