Co musím umět a mám udělat, abych se mohl stát instruktorem?

Předpokládané vstupní dovednosti

Dobře lyžovat (v paralelním vedení lyží) nebo jezdit na snowboardu (v napojovaných obloucích) a to kontrolovaně na červených sjezdovkách. Nebát se komunikovat s lidmi. Mít stálý úsměv na rtech, mít rád zimu, hory a sníh.

 

Získat licenci instruktora lyžování nebo snowboardingu

Přihlas se do licenčního kurzu APUL. ​Pokud nemáš zatím žádné vzdělání v oboru výuky lyžování, máš 3 možnosti:

 

Zvýhodněná cena kurzu

Pokud se ti zdá cena za kurz příliš vysoká, můžeš využít nabídky APUL, který dává slevu všem, kteří se zavážou pro práci v jedné z naších lyžařských škol. Jak to funguje? Kontaktuj školu, pro kterou bys rád pracoval a sjednej si u ní práci na celou zimu. Poté co škola potvrdí, že se staneš jejím zaměstnancem, APUL Ti poskytne zvýhodněnou cenu kurzu.

APUL sdružuje více než 30 nejkvalitnějších lyžařských škol v celé ČR. Každá z nich ráda uvítá nového nadšeného instruktora s licencí od APUL. Kontakty na tyto školy najdete zdeVolejte jim, pište. Dozvíte se pracovní podmínky a na základě toho si vyberte jednu ze škol. Nemůžete šlápnout vedle. Každá škola, aby mohla nosit značku APUL, musí být kvalitní!

Co mě čeká po absolvování kurzu?

Pokud jsi byl/a na kurzu za dotovanou cenu

Domluv se s lyžařskou školou, se kterou jsi podepsal smlouvu, na základě které jsi dostal zvýhodněnou cenu, na tom, kdy máš přijet na hory začít pracovat.

Pokud jsi zaplatil/a plnou cenu

Nyní si můžeš sjednat práci v jakékoli škole a to jak v České republice, tak i v zahraničí. V průběhu kurzu se neváhej obrátit na lektory a požádej je o pomoc a reference. Pro uplatnění v zahraničí doporučujeme absolvování minimálně kurzu APUL D+C.

Pojď do toho. Těšíme se s Tebou na kurzu APUL!